Aktorë të njohur ose kritikë të bukurisë …

Do të ketë mjaft njerëz që janë shumë të interesuar të shohin “Kozmetologjinë pa larë fytyrën” që aktorët e njohur ose kritikët e bukurisë tregojnë në bloget e tyre. Dëshira më e zakonshme e grave është “Unë dua të kem lëkurë të bukur!”. Një grua me lëkurë të pastër ka një pëlqim krejt tjetër dhe garanton se do të duket interesante. Kur uji të zhduket, zona përreth poreve do të ngurtësohet dhe nuk do të jeni në gjendje ta mbani të mbyllur. Si rezultat, poret janë të mbushura me substanca të panevojshme të tilla si mbetjet e përbërjes, mikrobe dhe papastërti. Ju sëmureni nga kruajtja dhe lëkura e dobët për shkak të efekteve të thatësisë, apo jo? Pastaj, le të jo vetëm të zëvendësojmë produktet e kujdesit të lëkurës me ato me efekt të shkëlqyeshëm hidratues, por edhe të ndryshojmë sapunin e trupit. Rareshtë e rrallë që një person që nuk ka lidhje ose lidhje të punojë shumë për të arritur një lëkurë të bukur, e cila nuk është e përshtatshme për të. Ashtë një sherr, por është e rëndësishme të provoni gjëra të ndryshme. Kur kruheni, edhe kur jeni duke fjetur, shpesh instiktivisht gërvishtni lëkurën tuaj me thonjtë tuaj. Njerëzit me lëkurë të thatë duhet t’i presin thonjtë, prandaj bëni kujdes të mos dëmtoni pa dashje lëkurën tuaj. Kur lëkura thahet dhe epiderma humbet ujë, keratina nuk del lehtë dhe bëhet më e trashë. Nuk është e ekzagjeruar të thuhet se nëse bini në një gjendje të tillë, edhe nëse bëni më të mirën tuaj në kujdesin e lëkurës, është e pamundur që përbërësit e dobishëm të arrijnë në brendësi të lëkurës dhe nuk ka asnjë efekt. Kur lani fytyrën, sebumi që është papastërtia që ngjitet në sipërfaqen e lëkurës në një formë filmi, zhduket, kështu që lëndët ushqyese të locionit ose serumit që aplikoni për kujdes në atë kohë do të zhyten lehtë dhe do të njomin lëkurën Suitableshtë e përshtatshme për të dhënë. Nëse dëshironi të parandaloni njollat, është e rëndësishme të merrni “Vitamina A”, e cila ndihmon metabolizmin dhe eliminon njollat, dhe “Vitamina C”, e cila ka efektin e ndalimit të depozitimit të melaninës dhe hollimit të njollave. Në shumë raste, të përpiqesh shumë për të zbukuruar lëkurën në të vërtetë nuk do të thoshte asgjë. Në çdo rast, arritja e lëkurës së bukur duhet të fillojë me fitimin e njohurive. Për shkak se është një sapun trupi që trajtohet si çdo herë, është një premisë kryesore të përdorësh diçka që është e mirë për lëkurën. Sidoqoftë, disa sapunë për trupin shkaktojnë dëmtim të lëkurës. Për ata që hanë edhe nëse kanë dhimbje, ose që pëlqejnë të hanë gjëra të ndryshme që nga fillimi, thjesht duke pasur parasysh që të zvogëlojnë sasinë e ushqimit 365 ditë në vit ka një efekt pozitiv në lëkurën e bukur. Thuhet se rrudhat kanë tendencë të formohen rreth syve sepse lëkura është e hollë. Krahasuar me trashësinë e lëkurës në faqe, qoshet e jashtme të syve ose poshtë syve janë gjysma, dhe qepallat janë një e treta, e cila është me të vërtetë e hollë. Në përgjithësi, njollat ​​ngrihen në sipërfaqen e lëkurës për shkak të metabolizmit dhe zhduken shpejt, por kur pigmenti i melaninës gjenerohet më shumë se zakonisht, ai qëndron në lëkurë dhe shndërrohet në njolla. Nëse keni probleme me poret, lëkura juaj do të duket më shumë si luleshtrydhe, poret tuaja do të errësohen dhe lëkura juaj do të duket e shurdhër në përgjithësi. Kujdesi i duhur i lëkurës është thelbësor për të eleminuar problemet e poreve.

コメント

タイトルとURLをコピーしました