Kremra dhe locione të shitura për njerëzit me “lëkurë të ndjeshme” …

Rrallë ndodh që një i huaj po i kushtohet vetes lëkurës së bukur, e cila gjithashtu përputhet me veten e tij. Mund të duhen para dhe kohë, por është e rëndësishme të provoni gjëra të ndryshme. Kam dëgjuar që shumë njerëz kanë një kompleks në poret e hundës. Beenshtë theksuar se sebum grumbullohet veçanërisht në fytyrë, dhe është e pashmangshme që ju do të dëshironi ta merrni me majën e thonjve tuaj, por unë mendoj se kjo do të dëmtojë sipërfaqen e lëkurës tuaj dhe drejtpërdrejt të çon në shurdhim. Freckles ka më shumë të ngjarë të ndodhë tek njerëzit me lëkurë që është i prirur për njolla nga rrënjët, kështu që fatkeqësisht shumica e njerëzve mund të marrin njolla edhe nëse duket se janë shëruar duke përdorur kozmetikë zbardhuese. Aknet thuhet se shkaktohen nga çekuilibri hormonal, por thuhet gjithashtu se ndodhin kur keni pak gjumë, në një mjedis stresues ose kur keni një dietë të çrregullt. Kur kam një mik të së njëjtës moshë që ka lëkurë të lëmuar, pyes veten: “Pse mund ta kem të vështirë me puçrrat adoleshente?” “Çfarë lloj kujdesi duhet të bëj për të kuruar aknet adoleshente?” Jam i sigurt që ka ka ndodhur Nëse vërtet dëshironi të merrni një lëkurë të bukur pa larë fytyrën, mos gaboni, kështu që duhet të kuptoni patjetër kuptimin e saktë të “mos lani fytyrën tuaj”. Nëse lëkura juaj është në telashe, mos guxoni të kujdeseni për të, por përmirësoni homeostazën tuaj natyrale, e cila është e nevojshme për lëkurën e bukur. Kur bëhet fjalë për kujdesin e lëkurës, mendoj se hidratimi është çelësi. Në varësi të mënyrës se si e përdorni locionin për të lagur, për të mos përmendur gjendjen e lëkurës tuaj, pasta e make-up do të jetë krejtësisht e ndryshme, prandaj ju lutemi përdorni locionin më parë. Në mënyrë që të parandaloni lindjen ose përkeqësimin e puçrrave në adoleshencë, është e rëndësishme të rishikoni stilin e jetës tuaj të përditshme. Mos harroni të parandaloni aknet në adoleshencë. Menjëherë pasi të keni larë fytyrën me sapun për larjen e fytyrës, duket se lëkura juaj me aciditet të dobët zakonisht bëhet alkaline vetëm atëherë. Arsyeja pse ndiheni të ngurtësuar pasi të keni larë fytyrën me sapun për larjen e fytyrës është se lëkura juaj është bërë alkaline. Kur shihen rrudhat rreth syve, mosha që vjen nga pamja zakonisht rritet, kështu që është pozicioni i një gruaje që rrudhat nuk i dalin nga koka dhe ajo heziton të tregojë emocione në fytyrën e saj. Nuk ka dyshim që rrudhat afër syve janë armiq të natyrshëm. Meqenëse është një sapun trupi që trajtohet si një çështje e natyrshme, është një parim i përgjithshëm të përdorësh një që ka një afinitet për lëkurën. Sidoqoftë, disa sapunë për trupin mund të dëmtojnë lëkurën tuaj. Nëse keni një lëkurë të ndjeshme që bazohet në alergji, do t’ju duhet të shihni një specialist, por nëse keni një lëkurë të ndjeshme që bazohet në jetën tuaj të përditshme, nëse e përmirësoni atë, do të jeni në gjendje të rikuperoni lëkurën tuaj të ndjeshme. . Ndërsa plakem, dëgjoj se ka mjaft raste rrudhash pa e ditur, të tilla si “U befasova kur gjeta këtë vend!”. Kjo për faktin se lëkura po plaket. Kremrat dhe locionet e shitura për njerëzit me “lëkurë të ndjeshme” natyrshëm mbrojnë lëkurën nga tharja dhe thuhet se kanë një “funksion hidratues” që ka shtresa e kornemës së lëkurës natyrshëm. Nuk është një ëndërr.

コメント

タイトルとURLをコピーしました