Ne realitet …

Për fat të keq, ndonjëherë thuhet se poret janë zgjeruar dhe lëkura është bërë më pak e ngushtë në vitet e fundit. Si rezultat, mendohet se pikat e zeza në poret bëhen të dukshme. Numri i grave që vuajnë nga lëkura e ndjeshme është jashtëzakonisht i lartë dhe kur shikojmë një sondazh të kryer nga një specialist kërkimi që merr gra në të 20-at dhe 40-at e tyre, më shumë se 40% e njerëzve japonezë thanë, “Gjithmonë. Duket se keni ndjeshmëri lëkurës “. Importantshtë e rëndësishme të lagni lëkurën tuaj me vaj ose krem ​​kur dilni nga banjë, por shpresojmë që t’i kushtoni vëmendje vetë sapunit të trupit dhe metodës së pastrimit për të parandaluar tharjen e lëkurës. Për lëkurën e ndjeshme, rrënjët e së cilës janë alergjike, trajtimi në një institucion mjekësor është i rëndësishëm, por për lëkurën e ndjeshme që thuhet se shkaktohet nga cikli jetësor, duket se riparimi i saj mund të korrigjojë edhe lëkurën e ndjeshme. Nëse dëshironi të kuroni lëkurën e ashpër, duhet të merrni ushqime që mund të pritet të jenë efektive dhe të rikuperohen nga pjesa e brendshme e trupit, ndërsa forcohen nga jashtë me një locion që është i dobishëm për lëkurën e ashpër. Mendohet se melanina grumbullohet në lëkurë për një periudhë të gjatë kohore, kështu që nëse doni të heqni qafe njollat, duhet e njëjta kohë sa u desh që të shfaqeshin njollat. Thuhet se do të jetë bërë Në realitet, lëkura ka një efekt të vetë-pastrimit, dhe pluhuri dhe djersa mund të hiqen lehtësisht me ujë të zakonshëm të nxehtë. Sigurohuni që të keni një larje të arsyeshme të fytyrës që heq vetëm papastërtitë që nuk ju duhen, ndërsa lini sebumin që luan një rol të rëndësishëm. Nëse ka rrudha rreth syve, pothuajse gjithmonë do të duket mirë dhe do të rrisë moshën, kështu që nëse jeni grua, do të shqetësoheni për rrudhat dhe nuk do të jeni në gjendje të takoni të njohurit tuaj. Mund të thuhet se rrudhat përreth janë armiq të mëdhenj. Edhe ata që janë të kujdesshëm çdo ditë mund ta harrojnë atë, të tilla si “Nëse digjeni në diell dhe nuk bëni asgjë dhe nuk mendoni se është problem, do të merrni njolla!” .. Shumë të famshëm ose estetistë mund të jenë të interesuar të kontrollojnë “Kozmetologjinë pa larë fytyrën” të botuar në revista të specializuara. Kur kruheni, edhe nëse jeni shtrirë, shpesh instiktivisht gërvishtni lëkurën tuaj me thonjtë tuaj. Importantshtë e rëndësishme që njerëzit me lëkurë të thatë të presin thonjtë, prandaj bëni kujdes të mos lëndoni lëkurën tuaj para se ta dini. Kur kisha një mik që ishte në të njëjtën moshë dhe kishte lëkurë të bukur, mendova: “Pse thjesht kam probleme me puçrrat në adoleshencë?” “Si mund t’i heq qafe puçrrat e adoleshencës?” Do të ketë gjëra. Unë e kuptoj që disa njerëz pëlqejnë banjot e nxehta, por uji shumë i nxehtë nuk ka asnjë lidhje me lëkurën, dhe largon yndyrën, e cila thuhet të jetë një përbërës hidratues i lëkurës, menjëherë, kështu që është një shkak serioz i tharjes së lëkurës Besohet të jetë. Jo vetëm muskujt e fytyrës, por edhe shpatullat dhe muskujt që lidhen nga qafa me fytyrën, kështu që nëse muskujt e rëndësishëm dobësohen rëndë, bëhet e vështirë të mbështesni lëkurën dhe ndodhin rrudha. Nxitjet për puçrrat zakonisht ndryshojnë nga brezi në brez. Ka shumë precedentë për njerëzit që vuanin nga puçrra të mëdha dhe të vogla gjatë pubertetit, por kurrë nuk i marrin kur janë rreth 30 vjeç.

コメント

タイトルとURLをコピーしました