Pasi të keni larë fytyrën …

Nëse ushtroni normalisht për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, mund të jeni në gjendje të merrni një zbardhje më transparente pa prishur metabolizmin tuaj. Kur një nga miqtë e mi të ngushtë ka lëkurë të butë, “Pse duhet të kaloj ditët e mia duke vuajtur nga aknet adoleshente?” “Çfarë duhet të bëj nga puçrrat e adoleshencës?” A keni menduar ndonjëherë, “A do të liroheni?” A keni thënë ndonjëherë: “Unë jam i shqetësuar sepse lëkura ime ka qenë gjithmonë e thatë për një kohë”. Nëse e lini si “skinshtë lëkurë normale e thatë!?”, Ka shumë mundësi që të jetë në gjendje të keqe dhe do ta keni të vështirë. Për të bllokuar shfaqjen dhe përkeqësimin e puçrrave në adoleshencë, është thelbësore të përmirësohet stili i jetës. Jini absolutisht të vetëdijshëm dhe mbrohuni nga aknet në adoleshencë. Nuk është një ëndërr që kremrat dhe locionet e bëra për “lëkurën e ndjeshme” jo vetëm që parandalojnë tharjen e lëkurës, por gjithashtu përmirësojnë “funksionin hidratues” që ka shtresa e lëkurës së lëkurës që nga fillimi. Pas larjes së fytyrës, sebumi dhe papastërtia që ngjitet në sipërfaqen e lëkurës suaj do të zhduken, kështu që lehtë mund të depërtoni në përbërësit ushqyes të locionit ose thelbit të bukurisë që aplikoni për kujdes në atë kohë., Possibleshtë e mundur të lagni lëkurës Kur e mendoj, ndiej që poret e mia janë zgjeruar dhe lëkura ime nuk është më e ngushtë në vitet e fundit. Prandaj, duket se pikat e zeza në poret do të bien në sy. Në rastin e lëkurës së ndjeshme, e cila është irrituese edhe me produktet kozmetike standarde, kujdesi për lëkurën që shtyp irritimin kërkohet në fund të fundit. Le të ndryshojmë kujdesin që zakonisht vazhdojmë në kujdesin që nuk e rëndon lëkurën. Shumë njerëz thonë: “hardshtë e vështirë të kruheni sepse lëkura juaj thahet në sezonin e ftohtë”. Sidoqoftë, duke parë trendet e kohës, duket se gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga lëkura e thatë gjatë gjithë vitit. Mbani në mend se kozmetika zbardhuese është e ndryshme nga ato që përdoren vetëm kur shfaqen njolla! Unë dua që ju të mbani lëkurën tuaj me mirëmbajtje të kujdesshme për të parandaluar aktivitetin e melaninës dhe për të parandaluar njollat. Nëse dëshironi të heqni qafe lëkurën e ashpër, është thelbësore të merrni iniciativën në përdorimin e një locioni që është efektiv për lëkurën e ashpër nga jashtë trupit ndërsa shërohet nga i gjithë trupi duke ngrënë një dietë të mirë. Lëkura e ndjeshme është një gjendje në të cilën rezistenca e natyrshme në lëkurë zvogëlohet dhe ajo nuk po funksionon më mirë, dhe ekziston rreziku i zhvillimit të një numri të problemeve të lëkurës. Me sapun të zakonshëm të trupit, detergjenti është shumë i fortë, duke rezultuar në marrje të tepërt të vajit, gjë që mund të shkaktojë lëkurë të thatë ose lëkurë të ashpër dhe anasjelltas, nxit sekretimin e tepërt të vajit. Nëse qarkullimi i gjakut shkon keq, lëndët ushqyese të rëndësishme nuk mund të dërgohen në qelizat e poreve, qarkullimi do të përkeqësohet dhe poret përfundimisht do të shkaktojnë probleme. Nëse nuk ju interesojnë rrudhat në sytë tuaj, ato do të gdhenden më qartë sesa keni imagjinuar, kështu që nëse nuk kujdeseni për to menjëherë kur t’i gjeni, ato mund të jenë serioze.

コメント

タイトルとURLをコピーしました